TENERIFĖ - didžiausia iš Kanarų salų. Jos forma primena trikampį, kurio stačios sienos kyla į debesų užklotą viršūnę, dalijančią salą į dvi klimato zonas - drėgną su gausia augmenija šiaurėje ir saulėtą bei sausą pietvakariuose. Įspūdingas pakrantės uolas, snieguotas kalnų viršūnes keičia juodo ir geltono smėlio paplūdimiai, o vulkano lavos "mėnulio peizažą" - vešliai apaugusios kalvos. Ši vietovė - lyg mįslingas, magiškas rojus, viliojantis keliautojus iš įvairiausių kraštų.
Santa Cruz de Tenerife
Tai salos sostinė, svarbus regiono giliavandenis uostas, į kurį atplaukia dideli laivai. Gražiausias dirbtinis paplūdimys Las Teresitas yra už 8 km į šiaurę. Į jį suvežta milijonai tonų auksinio Sacharos smėlio. Sostinė didžiuojasi gražiais istoriniais pastatais. Miestas telkiasi šalia uosto, aplink Plaza de Espana. Pagrindinė prekybos gatvė, Calle de Castillo, prasideda už aikštės. Šiauriau - dvi žymesnės bažnyčios: Iglesia de Nuestra Senora de la Concepsion, kurios dalis pastatyta 150 m., ir barokinė Iglesia de san Francisco. Ypač įdomus Museo de la Naturaleza y el Hombre, įsikūręs salos Palacio rūmuose, kur stiklinėse dėžėse saugomos guančų mumijos. Museo de Bellas Artes siūlo apžiūrėti senųjų ir šiuolaikinių dailininkų paveikslus. Būtina aplankyti Mercado de Nuestra Senora de Africa - pramoninių ir maisto prekių turgų.
KURORTAI
Šiaurėje yra modernus Playa de las Americas - tai pats judriausias, moderniausias ir kosmopolitiškiausias Tenerifės kurortas, įsikūręs salos pietuose, tik 17 km nuo tarptautinio oro uosto. Karšta saulė čia lepina visus metus. Playa de Las Americas garsėja puikia turizmo infrastruktūra. Poilsiautojus kviečia daugybė kazino, sporto ir prekybos centrų, restoranų, kavinių, naktinių klubų, diskotekų. Gatvės čia lyg tiesių linijų tinklas, o įlankų ir prieplaukų gausa sukuria jaukią ir atpalaiduojančią atmosferą. Akį traukia Puerto Colon uoste prisišvartavusios prabangios jachtos ir kateriai. Šalia pakrančių pasivaikščiojimo takų yra daug parduotuvių ir barų, kuriuose gyvenimas „verda“ iki ryto... Vakarais „Piramide de Arona“ vyksta flamenko spektakliai, kuriems choreografiją kuria žymiausia Ispanijos choreografė Carmen Mota. Tai iš tiesų kerintis reginys. Vyksta diskotekos – „Tramps“, „Bobies“, „Metropolis“. Šalia yra kaktusų ir egzotinių augalų parkas. Konkuruojantis su „Loro“ parku – parkas „Los Aguilas“, garsėjantis savo erelių programa. La Caleta vietovėje yra puikus žuvies restoranas „Piscis“. Tenerifėje užsukite į Icod de los Vinos – jaukų miestelį, kuris garsėja savo vynais, seniausiu „drakono“ medžiu (dracena) ir įspūdingu „vaikščiojančiu fikusu“. Santa Crzuz de Tenerife – kosmopolitiškas miestas, įtraukiantis savo naktiniu gyvenimu, parduotuvių gausa bei mažu, bet jaukiu senamiesčiu.
Los Kristianos - ramus, kompaktiškas kurortas su daugybe viešbučių, kavinių, restoranų, pramogų centrų, dviem erdviais paplūdimiais.
Los Kristianos - ramus, kompaktiškas kurortas su daugybe viešbučių, kavinių, restoranų, pramogų centrų, dviem erdviais paplūdimiais.
Kosta Adeje - vienas populiariausių ir prestižiškiausių Europos kurortų. Būtent čia suburti patys šiuolaikiškiausi viešbučių kompleksai, išsiskiriantys puikiu aptarnavimo lygiu, nuostabia architektūra ir dideliu paslaugų pasirinkimu.
El Medano - burlentininkų ir jėgos aitvarų mėgėjų meka. Šis miestelis yra įsikūręs 10–15 min. kelio nuo oro uosto. Čia yra ir burlenčių sporto mokykla. Į šį nedidelį žvejų kaimelį suvažiuoja burlenčių entuziastai iš visos Europos. Burlentininkai praleidžia savo laisvalaikį dviejose įlankose. Stiprūs šiaurės rytų vėjai šiaurinėje įlankoje žavi profesionalius burlentininkus, o pietinė įlanka tinkamesnė vidutinio lygio entuziastams.
LANKYTINOS VIETOS IR PRAMOGOS
Karnavalas Tenerifėje – pati populiariausia salos šventė. Kanarų salose būtina pamatyti karnavalą, kuris rengiamas vasario mėnesį ir tęsiasi iki kovo vidurio. Tai pati populiariausia šventė Kanarų salose, jungianti venecijietiško karnavalo puošnumą bei braziliško karnavalo aistringumą. Karnavalo iškilmėse, trunkančiose visą vasario mėnesį, dalyvauja tiek suaugę, tiek mažieji salyno gyventojai. Pasiruošimas šiam karnavalui vietiniams gyventojams užima pakankamai daug laiko. Iškart paskelbus būsimą karnavalo temą (ja paprastai tampa žymus istorinis įvykis) Kanarų salos gyventojai pradeda kurti naujus karnavalinius kostiumus, repetuoja muzikinius ir teatrinius pasirodymus, taip ruošdamiesi nustebinti aplinkinius. Prasidėjus iškilmėms Salos miestų gatvės ir aikštės pasipuošia šventiniais atributais ir prisipildo nesulaikomų linksmybių, kurios nepalieka nuošalyje nė vieno iš dalyvių. Karnavalas pradedamas suaugusiųjų ir vaikų šventės karalienės bei jos palydos rinkimais, po kurių praeina pirmasis paradas, skelbiantis iškilmių pradžią. Po to ištisomis savaitėmis vyksta daugybė kostiuminių vaidinimų, muzikinių kolektyvų pasirodymų, šokių konkursų, senų automobilių paradų, maskaradų ir daug kitų renginių. Šventės kulminacija – Užgavėnių savaitės antradienis, kai šimtai tūkstančių vietinių gyventojų išeina į „didįjį paradą“ savo spalvingumu nusileidžiantį nebent Rio de Žaneiro eitynėmis. Karnavalo iškilmės baigiasi pirmąją Didžiojo pasninko dieną, didžiulės skudurinės žuvies – baidyklės „sardinės“ – sudeginimu, kuri simbolizuoja piktąsias jėgas ir žmogiškąsias nuodėmes.
Tenerifė – golfo mėgėjų sala. Tenerifė yra ideali vieta mėgstantiems golfą. Švelnus Tenerifės klimatas, kai žiemą ir vasarą vidutinė temperatūra neviršija 23–25 laipsnių, pritraukia iš viso pasaulio šio sporto profesionalus ir mėgėjus. Saloje yra 8 puikiai paruošti golfo aikštynai. Kiekvienas iš jų savitas, įrengtas vis kitokiame kraštovaizdyje. Tenerifės golfo aikštynams ypatingo žavesio suteikia salos vulkaninės kilmės kraštovaizdis, kuris sudaro nuostabų kontrastą žaluma padengtoms golfo aikštelėms. Golfo aikštelių rasite ir pietinėje, ir šiaurinėje salos dalyje, o daugelis aukščiausios kategorijos viešbučių siūlo visas paslaugas, būtinas golfo žaidėjams. Kiekvienas metais Tenerifėje yra rengiami svarbūs tarptautinio lygio turnyrai.
Burlenčių sportas – vienas iš populiariausių užsiėmimų. Vienas iš populiariausių užsiėmimų Kanarų salose – burlenčių sportas, čia vadinamas funboard. Pačios geriausios sąlygos burlentininkams sukurtos Tenerifės pietuose, El Medano miestelyje, kuris įsikūręs 10–15 min. kelio nuo oro uosto. Čia yra ir burlenčių sporto mokykla. Į tą nedidelį žvejų kaimelį suvažiuoja burlenčių entuziastai iš visos Europos. Burlentininkai praleidžia savo laisvalaikį dviejose įlankose. Stiprūs šiaurės rytų vėjai šiaurinėje įlankoje žavi profesionalius burlentininkus, o pietinė įlanka tinkamesnė vidutinio lygio entuziastams.
Loro parkas – zooparkas, botanikos sodas ir cirkas kartu. Lankomiausia vieta Tenerifėje – Loro parkas (įkurtas 1972 m.), įsikūręs salos šiaurėje, Puerto de la Kruso kurorte (tai seniausias salos kurortas). Parką aplanko beveik visi į Tenerifės salą atvykstantys turistai. Loro parkas dar vadinamas papūgų parku, nes čia šių spalvingų paukščių gyvena daugiau kaip 340 rūšių, iš viso – daugiau nei 3500 papūgų. Tai didžiausia pasaulyje papūgų kolekcija. Jomis grožėsitės ne tik voljeruose, bet ir sau virš galvų – parke nuolat rengiami papūgų šou. Šie dresuoti paukščiai skaito, skaičiuoja bei išdarinėja įdomiausius triukus. Ypatingo dėmesio sulaukia parke įkurtas milžiniškas ryklių akvariumas. Jo dugnu vingiuoja 18 metrų stiklinis tunelis lankytojams, tad rykliai plaukioja žmonėms virš galvų ar visai šalia už stiklinių sienų. Parke įkurtas ir didžiausias pasaulyje pingvinariumas. O didžiausiame pasaulyje delfinariume (1 200 000 litrų talpos) vyksta dresuotų delfinų ir jūrų liūtų pasirodymai. Milžiniškame akvariume surinkta apie 15000 jūros gyvūnų iš viso pasaulio bei apie 40 rūšių koralų. Tarp vešlios tropinės augmenijos puikiai jaučiasi ir šešios gorilos. Jos prieš keletą metų čia buvo atvežtos iš įvairių Europos zooparkų kaip ten nepritapusios ir negalinčios išsikovoti lyderių pozicijų. Loro parke, nors dar ir neišsiaiškinusios, kurios iš jų yra lyderės, gorilos sutaria puikiai. Čia gausu egzotiškų augalų: kaktusų, palmių. Tropikų augmenijos pavėsyje prie vandens snaudžia krokodilai, žuvis medžioja pelikanai, po medžius karstosi šimpanzės. 135 000 kv. m ploto parke turėsite ką veikti ištisą dieną. Jei jau atvykote į salos šiaurėje esantį Loro parką, verta pakeliui Ikoy de los Vinoso miestelyje aplankyti ir parką, kuriame auga apie 3000 metų turintys drakono medžiai (milžiniški kambariuose auginamų dracenų giminaičiai). Oranžerijoje pasigrožėsite čia gyvenančiais nuostabiais drugeliais, plevenančiais jums virš galvų.
Teidės vulkano parke – Mėnulio peizažai. Saloje stūkso trečias pagal dydį pasaulyje Teidės vulkanas (3718 m aukščio, 20 km skersmens). Tai ir pats aukščiausias Ispanijos kalnas. Sniegu padengta viršukalnė seniau tarnavo vietoje kelrodžio švyturio. Kadaise vulkanas siekė 5000 m aukštį, tačiau gerokai sumažėjo po 1706 m. išsiveržimo. Dar kartą jis atgijo 1798 m., nuo tada jis ramus ir užgesęs. Teidės parko teritorija, esanti apie 2000 metrų virš jūros lygio, paskelbta nacionaliniu parku. Po jį galima ramiai pasivaikščioti, čia, kaip ir visoje Tenerifės saloje, nėra nuodingų gyvačių ir vabzdžių. Šalia automobilių sustojimo aikštelės – įspūdingų formų ir grožio Los Rokoso de Garsios uolos. Jos pavaizduotos daugelyje salą reprezentuojančių atvirukų. O prieš įvedant eurą jos puošė 1000 vertės ispaniškų pesetų banknotus. Prieš 200 metų gamtininkas Aleksandras fon Humboltas iki Teidės viršūnės kilo 29 valandas. Dabar turistai į 3555 metrų aukštį funikulieriumi gali pakilti per 10 minučių. Likusius 163 metrus galima įveikti pėsčiomis. O gėrėtis čia yra kuo – sustingusios lavos gabalai, uolos, viršūnėje – sniegas. Peizažas primena Mėnulio, Marso peizažus ar mūsų planetą dinozaurų laikais. Dėl tokių įspūdingų reginių čia buvo filmuoti filmai „Žvaigždžių karai“ ir „Milijonas metų iki mūsų eros“. Saulėtą dieną nuo Teidės ugnikalnio viršaus matomos kitos Kanarų salos. Žvelgsite tarsi iš paukščio skrydžio, tiksliau – iš lėktuvo skrydžio, nes ne visi paukščiai taip aukštai pakyla. Po jūsų kojomis plaukios debesys. Tokių vaizdų ilgai nepamiršite. Lankytojams draudžiama vaikščioti sustingusio ugnikalnio kraterio dugnu. Taip siekiama jį apsaugoti turistų. Kalbama, kad po akmenėlį lavos išsiveždami turistai jau spėjo kraterio dugną pažeminti vienu metru.
Giumerų piramidės – mįslingi statiniai. Prieš tūkstančius metų senųjų Tenerifės gyventojų guančių ritualinėms apeigoms pastatytos piramidės labai primena Egipto, Meksikos ir Peru piramides. Tikslus jų amžius iki šiol nenustatytas. 1990 m. piramidėmis susidomėjo garsus norvegų mokslininkas Turas Hejerdalas, su buriniu laivu „Ra“ perplaukęs Atlantą. Jo rūpesčiu čia buvo įsteigtas etnografinis Giumerų piramidžių parkas. Hejerdalas Tenerifėje gyveno daugelį metų ir labai prisidėjo tyrinėdamas piramides. Buvo nustatyta, kad piramidės yra sukonstruotos iš sustingusios lavos akmenų. Hejerdalo spėjimu, jos pastatytos Saulės dievo garbei. Mokslininkas išsiaiškino, kad šalia piramidžių rastos archeologinės iškasenos turi Pietų Amerikos kultūrai būdingų bruožų. Savo forma piramidės stulbinamai panašios į Peru piramides. Tai byloja apie senųjų civilizacijų ryšius.
Laisvai skraidančių erelių parkas. Tenerifės pietuose, šalia Las Kristianoso kurorto stūksančiuose kalnuose, 1995 m. įkurtas erelių parkas. Tarp akmeninių uolų išdygo tikros tropinės džiunglės. Čia užveistas nuostabiausių egzotiškų augalų sodas, šniokščia kriokliai, vaikštinėja liūtai, ropoja krokodilai, saulėje šildosi begemotai, orangutangai. Be visos nuostabios augmenijos ir gyvūnijos, tai yra vienintelė pasaulyje vieta, kur vyksta dresuotų plėšriųjų paukščių pasirodymai. Ereliai kartais išskrenda pasižvalgyti po salą, tačiau visada sugrįžta. Po atviru dangumi skraido ne tik ereliai, bet ir spalvingos papūgos. Kai kuriose šio parko džiunglių vietose lankytojams teks kabarotis kabančiais tinklo tuneliais. Tai leis pasijusti tikrais džiunglių gyventojais.
Viduramžių kovos. Tenerifės pietuose, San Migelio miesto pilyje, vakarais viduramžių stiliumi ruošiamos vakarienės metu vyksta teatralizuoti viduramžių riterių pasirodymai su kovomis, puikiu viduramžių technikos valdymu, žirgais, galantiškomis riterių manieromis. Žiūrovai renka geriausiai kovose pasirodžiusį riterį.
Atrakcionai po atviru dangum. Playa las Amerikas kurorte yra didelis ir šiuolaikiškas vandens atrakcionų parkas „Aqualand“ su gausybe vandens pramogų. Čia (papildomai mokėti nereikia) du kartus per dieną vyksta dresuotų delfinų pasirodymai. Unikali parko detalė – ore kabantis čiaupas, iš kurio žemyn bėga vanduo.
La Gomeros sala. Tai žymiausia archipelago sala, kurioje prieš išplaukiant į Ameriką buvo sustojęs Kristupas Kolumbas. Patogiausia salą pasiekti laivu. La Gomeroje aplankykite sostinę San Sebastianą, pasimėgaukite Kanarų patiekalais tradiciniame salos restorane, aplankykite saugomą UNESCO nacionalinį Garajonay parką, garsų savo lauro medžiais.
Tenerifė – golfo mėgėjų sala. Tenerifė yra ideali vieta mėgstantiems golfą. Švelnus Tenerifės klimatas, kai žiemą ir vasarą vidutinė temperatūra neviršija 23–25 laipsnių, pritraukia iš viso pasaulio šio sporto profesionalus ir mėgėjus. Saloje yra 8 puikiai paruošti golfo aikštynai. Kiekvienas iš jų savitas, įrengtas vis kitokiame kraštovaizdyje. Tenerifės golfo aikštynams ypatingo žavesio suteikia salos vulkaninės kilmės kraštovaizdis, kuris sudaro nuostabų kontrastą žaluma padengtoms golfo aikštelėms. Golfo aikštelių rasite ir pietinėje, ir šiaurinėje salos dalyje, o daugelis aukščiausios kategorijos viešbučių siūlo visas paslaugas, būtinas golfo žaidėjams. Kiekvienas metais Tenerifėje yra rengiami svarbūs tarptautinio lygio turnyrai.
Burlenčių sportas – vienas iš populiariausių užsiėmimų. Vienas iš populiariausių užsiėmimų Kanarų salose – burlenčių sportas, čia vadinamas funboard. Pačios geriausios sąlygos burlentininkams sukurtos Tenerifės pietuose, El Medano miestelyje, kuris įsikūręs 10–15 min. kelio nuo oro uosto. Čia yra ir burlenčių sporto mokykla. Į tą nedidelį žvejų kaimelį suvažiuoja burlenčių entuziastai iš visos Europos. Burlentininkai praleidžia savo laisvalaikį dviejose įlankose. Stiprūs šiaurės rytų vėjai šiaurinėje įlankoje žavi profesionalius burlentininkus, o pietinė įlanka tinkamesnė vidutinio lygio entuziastams.
Loro parkas – zooparkas, botanikos sodas ir cirkas kartu. Lankomiausia vieta Tenerifėje – Loro parkas (įkurtas 1972 m.), įsikūręs salos šiaurėje, Puerto de la Kruso kurorte (tai seniausias salos kurortas). Parką aplanko beveik visi į Tenerifės salą atvykstantys turistai. Loro parkas dar vadinamas papūgų parku, nes čia šių spalvingų paukščių gyvena daugiau kaip 340 rūšių, iš viso – daugiau nei 3500 papūgų. Tai didžiausia pasaulyje papūgų kolekcija. Jomis grožėsitės ne tik voljeruose, bet ir sau virš galvų – parke nuolat rengiami papūgų šou. Šie dresuoti paukščiai skaito, skaičiuoja bei išdarinėja įdomiausius triukus. Ypatingo dėmesio sulaukia parke įkurtas milžiniškas ryklių akvariumas. Jo dugnu vingiuoja 18 metrų stiklinis tunelis lankytojams, tad rykliai plaukioja žmonėms virš galvų ar visai šalia už stiklinių sienų. Parke įkurtas ir didžiausias pasaulyje pingvinariumas. O didžiausiame pasaulyje delfinariume (1 200 000 litrų talpos) vyksta dresuotų delfinų ir jūrų liūtų pasirodymai. Milžiniškame akvariume surinkta apie 15000 jūros gyvūnų iš viso pasaulio bei apie 40 rūšių koralų. Tarp vešlios tropinės augmenijos puikiai jaučiasi ir šešios gorilos. Jos prieš keletą metų čia buvo atvežtos iš įvairių Europos zooparkų kaip ten nepritapusios ir negalinčios išsikovoti lyderių pozicijų. Loro parke, nors dar ir neišsiaiškinusios, kurios iš jų yra lyderės, gorilos sutaria puikiai. Čia gausu egzotiškų augalų: kaktusų, palmių. Tropikų augmenijos pavėsyje prie vandens snaudžia krokodilai, žuvis medžioja pelikanai, po medžius karstosi šimpanzės. 135 000 kv. m ploto parke turėsite ką veikti ištisą dieną. Jei jau atvykote į salos šiaurėje esantį Loro parką, verta pakeliui Ikoy de los Vinoso miestelyje aplankyti ir parką, kuriame auga apie 3000 metų turintys drakono medžiai (milžiniški kambariuose auginamų dracenų giminaičiai). Oranžerijoje pasigrožėsite čia gyvenančiais nuostabiais drugeliais, plevenančiais jums virš galvų.
Teidės vulkano parke – Mėnulio peizažai. Saloje stūkso trečias pagal dydį pasaulyje Teidės vulkanas (3718 m aukščio, 20 km skersmens). Tai ir pats aukščiausias Ispanijos kalnas. Sniegu padengta viršukalnė seniau tarnavo vietoje kelrodžio švyturio. Kadaise vulkanas siekė 5000 m aukštį, tačiau gerokai sumažėjo po 1706 m. išsiveržimo. Dar kartą jis atgijo 1798 m., nuo tada jis ramus ir užgesęs. Teidės parko teritorija, esanti apie 2000 metrų virš jūros lygio, paskelbta nacionaliniu parku. Po jį galima ramiai pasivaikščioti, čia, kaip ir visoje Tenerifės saloje, nėra nuodingų gyvačių ir vabzdžių. Šalia automobilių sustojimo aikštelės – įspūdingų formų ir grožio Los Rokoso de Garsios uolos. Jos pavaizduotos daugelyje salą reprezentuojančių atvirukų. O prieš įvedant eurą jos puošė 1000 vertės ispaniškų pesetų banknotus. Prieš 200 metų gamtininkas Aleksandras fon Humboltas iki Teidės viršūnės kilo 29 valandas. Dabar turistai į 3555 metrų aukštį funikulieriumi gali pakilti per 10 minučių. Likusius 163 metrus galima įveikti pėsčiomis. O gėrėtis čia yra kuo – sustingusios lavos gabalai, uolos, viršūnėje – sniegas. Peizažas primena Mėnulio, Marso peizažus ar mūsų planetą dinozaurų laikais. Dėl tokių įspūdingų reginių čia buvo filmuoti filmai „Žvaigždžių karai“ ir „Milijonas metų iki mūsų eros“. Saulėtą dieną nuo Teidės ugnikalnio viršaus matomos kitos Kanarų salos. Žvelgsite tarsi iš paukščio skrydžio, tiksliau – iš lėktuvo skrydžio, nes ne visi paukščiai taip aukštai pakyla. Po jūsų kojomis plaukios debesys. Tokių vaizdų ilgai nepamiršite. Lankytojams draudžiama vaikščioti sustingusio ugnikalnio kraterio dugnu. Taip siekiama jį apsaugoti turistų. Kalbama, kad po akmenėlį lavos išsiveždami turistai jau spėjo kraterio dugną pažeminti vienu metru.
Giumerų piramidės – mįslingi statiniai. Prieš tūkstančius metų senųjų Tenerifės gyventojų guančių ritualinėms apeigoms pastatytos piramidės labai primena Egipto, Meksikos ir Peru piramides. Tikslus jų amžius iki šiol nenustatytas. 1990 m. piramidėmis susidomėjo garsus norvegų mokslininkas Turas Hejerdalas, su buriniu laivu „Ra“ perplaukęs Atlantą. Jo rūpesčiu čia buvo įsteigtas etnografinis Giumerų piramidžių parkas. Hejerdalas Tenerifėje gyveno daugelį metų ir labai prisidėjo tyrinėdamas piramides. Buvo nustatyta, kad piramidės yra sukonstruotos iš sustingusios lavos akmenų. Hejerdalo spėjimu, jos pastatytos Saulės dievo garbei. Mokslininkas išsiaiškino, kad šalia piramidžių rastos archeologinės iškasenos turi Pietų Amerikos kultūrai būdingų bruožų. Savo forma piramidės stulbinamai panašios į Peru piramides. Tai byloja apie senųjų civilizacijų ryšius.
Laisvai skraidančių erelių parkas. Tenerifės pietuose, šalia Las Kristianoso kurorto stūksančiuose kalnuose, 1995 m. įkurtas erelių parkas. Tarp akmeninių uolų išdygo tikros tropinės džiunglės. Čia užveistas nuostabiausių egzotiškų augalų sodas, šniokščia kriokliai, vaikštinėja liūtai, ropoja krokodilai, saulėje šildosi begemotai, orangutangai. Be visos nuostabios augmenijos ir gyvūnijos, tai yra vienintelė pasaulyje vieta, kur vyksta dresuotų plėšriųjų paukščių pasirodymai. Ereliai kartais išskrenda pasižvalgyti po salą, tačiau visada sugrįžta. Po atviru dangumi skraido ne tik ereliai, bet ir spalvingos papūgos. Kai kuriose šio parko džiunglių vietose lankytojams teks kabarotis kabančiais tinklo tuneliais. Tai leis pasijusti tikrais džiunglių gyventojais.
Viduramžių kovos. Tenerifės pietuose, San Migelio miesto pilyje, vakarais viduramžių stiliumi ruošiamos vakarienės metu vyksta teatralizuoti viduramžių riterių pasirodymai su kovomis, puikiu viduramžių technikos valdymu, žirgais, galantiškomis riterių manieromis. Žiūrovai renka geriausiai kovose pasirodžiusį riterį.
Atrakcionai po atviru dangum. Playa las Amerikas kurorte yra didelis ir šiuolaikiškas vandens atrakcionų parkas „Aqualand“ su gausybe vandens pramogų. Čia (papildomai mokėti nereikia) du kartus per dieną vyksta dresuotų delfinų pasirodymai. Unikali parko detalė – ore kabantis čiaupas, iš kurio žemyn bėga vanduo.
La Gomeros sala. Tai žymiausia archipelago sala, kurioje prieš išplaukiant į Ameriką buvo sustojęs Kristupas Kolumbas. Patogiausia salą pasiekti laivu. La Gomeroje aplankykite sostinę San Sebastianą, pasimėgaukite Kanarų patiekalais tradiciniame salos restorane, aplankykite saugomą UNESCO nacionalinį Garajonay parką, garsų savo lauro medžiais.