Įvairūs
ŠALYS  »  Sicilija

Naudingos nuorodos


Dėl kelionių į Siciliją kreipkitės į mūsų konsultantus. Jie padės jums išsirinkti kurortą, viešbutį ir pramogas pagal jūsų pomėgius ir poreikius.
 

Sicilija - „Saulės sala“

Sicilija – autonominis Italijos regionas, didžiausia Viduržemio jūros sala, kurios sostinė – Palermas. Salos plotas – 25,7 tūkst. kv. km, joje gyvena apie 5 mljn. gyventojų. Sicilijos salą nuo žemyno skiria tik 3,5 km pločio Mesinos sąsiauris. Saloje yra aukščiausias Europos ugnikalnis Etna – (3340 m). Tai vienas aktyviausių pasaulio ugnikalnių. Sicilijai administraciškai priklauso dar keletas salų: Lipari, Egadų, Pantelerijos, Ustikos ir Pelagijų.

Sicilija – viena gražiausių ir įdomiausių Viduržemio jūros salų, išsaugojusi savo žavesį. Jos klimatas - vienas iš švelniausių visoje Europoje. Pakrantėse vyrauja tipiškas Viduržemio jūros klimatas: su švelniomis lietingomis žiemomis ir karštomis vasaromis. Saloje maudymosi sezonas tęsiasi nuo gegužės iki lapkričio mėnesio.

Neatsitiktinai senovės graikai Siciliją vadino „Saulės sala“. Sniego baltumo paplūdimiai, nuostabios uolos mažose įlankėlėse, didingi kalnai, puikus viešbučių aptarnavimas, klubai ir diskotekos visoje salos pakrantėje ir, žinoma, įdomi bei turininga ekskursijų programa saloje niekuo nenusileidžia žemyninei Italijos daliai.

Sicilijoje viskas ypatinga: saulė, žydras dangus ir smaragdiniai šiltų jūrų vandenys, pakrantės su nesuskaičiuojama galybe įlankėlių; nuostabiai graži gamta, didingi kalnai ir slėniai skendintys alyvmedžių giraitėse ir citrusų soduose; gražioji Etna, amžinasis menas, dar gyva istorija, viliojantys vietinių patiekalų aromatai ir siciliečių draugiškumas...


LANKYTINOS VIETOS IR PRAMOGOS

Sicilijoje kiekviename žingsnyje jaučiama istorija. Čia mitų ir legendų kraštas: anot Homero ir Vergilijaus, būtent čia kadaise gyveno ciklopai. Pagal istorijos ir architektūros paminklų kiekį, Italija UNESCO sąrašuose užima pirmąją vietą, o nemaža dalis paminklų yra Sicilijoje. Daugelis civilizacijų šioje saloje paliko savo pėdsakus, nes Sicilija buvo tautų susitikimų ir susidūrimų vieta. Tai tiltas tarp Afrikos ir Europos. Graikai, romėnai, bizantiečiai, arabai, normanai... Vieni gyveno, kiti griovė, dar kiti kūrė. Toks tautų susimaišymas paliko savo pėdsaką salos kultūroje, istorijos paminkluose ir siciliečių gyvenime. Graikų valdymo metu statyti paminklai niekuo nenusileidžia senovės Graikijos paminklams, stebina „sicilietiškas barokas“, bizantiškos mozaikos.

Susipažinsite su rytinėje dalyje esančiais miestais prie Jonijos jūros. Prie tos pačios jūros, ant Tauro kalno, įsikūręs Taorminos miestas. Įdomi architektūra – graikų, romėnų, arabų, normanų statiniai, jaukūs viešbutėliai, gausybė kavinukių. Aplankykite III a. pr. Kr. pastatytą teatrą, nuo kurio tribūnų atsiveria Etnos ugnikalnio didybė; pasivaikščiokite po buvusius privačius, dabar miestui priklausančius, viešuosius sodus. Paskanaukite tik čia iškeptų saldėsių iš migdolų, jūros gėrybių.

Atsigaivinkite ir išsimaudykite Alkantaros upėje, kuri prateka pro sukietėjusios lavos uolas.

Viešnagės saloje metu nuvykite į Sicilijos pietinį pakraštį. Pakeliui į Sirakūzus pasigrožėkite Etna, jei jos nedengs dūmai ir debesys. Pravažiuokite vagių ir Šv.Agotos miestą - Kataniją; išvysite laukus, apsodintus apelsinų, mandarinų ir citrinų medžiais; pakeles, apaugusias agavomis ir kaktusais.

Sirakūzai nuo seno vadinami „tūkstančių kvapų ir spalvų miestu”. Dalis miesto įsikūrusi šalia prisišliejusioje Ortidžės saloje. Ši miesto dalis sužavės arabiškomis siauromis gatvelėmis, ispaniško baroko bažnyčiomis. Apsilankykite ir archeologinėje dalyje. Čia susipažinsite su graikišku teatru, statytu V a. pr. Kr., kuriame eiles deklamavo pats Euripidas. Šalia yra romėnų teatras, kur kraujas liejosi per gladiatorių kovas, kur per varžybas atletai demonstravo jėgą ir ištvermę. O netoliese esančiose akmens skaldyklose sunkiai dirbo ir dejavo vergai, karo belaisviai. Jie buvo įkalinti uoloje, vadinamoje „Dionisijaus ausimi”. Kodėl ji taip vadinama, suprasite nuvykę ten patys!


VIRTUVĖ

Jeigu laikotės dietos, rekomenduojame nevykti į Siciliją. Jūs niekada nepajėgsite įveikti visko, kas lėkštėje. Turtinga Sicilijos praeitis paliko savo pėdsakus ne tik architektūroje, kraštovaizdyje, tradicijose ir papročiuose, bet taip pat ir kulinarijoje. Graikai atnešė vynuoges ir alyvuoges bei išmokė daryti vyną, romėnai - pupeles, turkiškus žirnius bei makaronus, arabai - migdolus, anyžius, abrikosus, apelsinus, špinatus, ryžius ir prieskonius. Arabai taip pat įžiebė iki šiol besitęsiančią meilę saldumynams: populiariausi ledai ir granita (pagaminta iš sniego nuo Etnos ir kitų kalnų), marcipanai ir įvairūs cukatai. Prancūzai siciliečių virtuvei padovanojo aristokratiškumą. Bet kurioje salos vietoje ragausite tikrai šviežią, netoliese išaugintą maistą.

Vynas Sicilijoje gaminamas jau daugelį amžių. Siciliečiai galbūt neteikia daug dėmesio vyno patiekimui, tačiau jų vynas pasižymi ypatingu skoniu ir kokybe. Čia galėsite paskanauti įvairiausių rūšių vyno.


Daugiau patarimų ir kelionių istorijų ieškokite Zigzag.lt tinklaraštyje.
© 2016 UAB "Zigzag Travel". Visą informaciją dėl bilietų ir kelionių programų, datų, kainų, sąlygų rekomenduojame pasitikslinti su Zigzag.lt konsultantais.