Įvairūs
ŠALYS  »  Juodkalnija
Dėl kelionių į Juodkalniją kreipkitės į mūsų konsultantus. Jie padės jums išsirinkti kurortą, viešbutį ir pramogas pagal jūsų pomėgius ir poreikius.

JUODKALNIJA - ROJAUS KAMPELIS ŽEMĖJE

Unikali Juodkalnijos gamta: skaidri jūra, didingi kalnai, nesibaigiantys paplūdimiai ir gilią senovę menantys miestai nepalieka nė vieno abejingo. Visi apsilankę Juodkalnijoje sutartinai teigia, kad tai rojaus kampelis žemėje. Įspūdingą atmosferą sukuria tai, kad ši šalis įsispraudusi tarp jūros ir kalnų. Pažvelgus į vieną pusę atsiveria didingų kalnų vaizdai, pasisukus į kitą – mėlynuoja Adrijos jūra. Todėl nieko nuostabaus, kad dėl unikalios gamtos visa šalies teritorija saugoma UNESCO. Adrijos jūra itin švari, todėl jos vanduo skaisčiai žydros spalvos, o visą augmeniją, koralus, įvairiaspalves žuvytes galima matyti nusigavus net iki 50 m. gylio. Be to, maudytis Adrijos jūroje labai sveika, nes druskingas vanduo gydo žaizdeles, minkština ir lygina odą.
Saulė čia šviečia ištisus metus, švelnaus ir biraus smėliuko paplūdimiai tęsiasi apie 80 km. (pats ilgiausias Adrijos jūros paplūdimys – Velika Plaža, kurio smėlėta pakrantė driekiasi 13 km. į pietus nuo Ulcinio), o tokio sveiko oro daugiau niekur kitur Europoje nėra. Nors birželio–rugpjūčio mėnesiais vidutinė oro temperatūra dieną Juodkalnijoje būna apie 30 laipsnių, o vandens – apie 25 laipsnius, tačiau čia drąsiai gali vykti ilsėtis ir neištveriantys didelio karščio. Vasaros sezonas šiame nuostabiame gamtos kampelyje prasideda liepos mėnesį, tačiau atostogauti Juodkalnijoje galima visais metų laikais.
Maudynės karštą vasaros dieną Adrijos jūroje – ne vienintelė pramoga, kurią siūlo pati gamta. Sunku patikėti, tačiau pusdienį pasikaitinus saulutėje galima sėsti į automobilį ir po poros valandų jau slidinėti. Nors jūra šiltutėlė, kalnuose sniegas išsilaiko visą vasarą.


ŽYMIAUSI MIESTAI IR LANKYTINOS VIETOS

Budva. Juodkalnijos turizmo sostinė. Tai teatrų, festivalių, muzikos, intelektualų miestas. Budvos senamiestis – ,,mažasis Dubrovnikas“ – Venecijos laikų palikimas. Tai XV a. tvirtovė, apsupta aukštomis gynybinėmis sienomis. Į senąjį miestą yra keli įėjimai – vartai. Pačiame mieste – siauros gatvelės, maži restoranėliai, jaukios parduotuvėlės, senos bažnytėlės. Į abi puses nuo Budvos besidriekiantys paplūdimiai yra vadinami Budvos Rivjera. Jie sudaro apie 11 310 m. Budva garsi ir dėl savo naktinio gyvenimo, vykstančio pajūrio promenados naktiniuose klubuose.

Kotoro įlanka. Vadinama Adrijos nuotaka - viena įspūdingiausių šalies vietų, gausiai lankoma viso pasaulio turistų. Tai piečiausias Europoje fiordas. Kotoro įlanka – viena giliausių natūralių įlankų Viduržemio jūros regione, įsiterpusi tarp dviejų didžiulių kalnų masyvų – Orjeno ir Lovčeno nacionalinių parkų.

Kotoras. UNESCO saugomas senovinis miestas, minimas nuo III a. p. Kr. kaip senovės romėnų provincija. Žvilgsnį patraukia galinga siena, kylanti į stačius kalnus. Tai VI a. imperatoriaus Justiniano pastatytos tvirtovės likučiai po gotų išvijimo. Apie šią tvirtovę kūrėsi viršutinis miestas. Viduramžiais šis Adrijos uostas buvo svarbus komercinis, menų ir jūreivystės centras su įžymiomis ikonografijos ir mūrininkystės mokyklomis. Nuo XV a. net apie 360 m. šį miestą valdė Venecija, todėl ypač jaučiama Venecijos įtaka. Įžymesni statiniai: šv. Trifono katedra – romėnų kultūros palikimas, šv. Luko bažnytėlė (XIII a.), Drago rūmai (XV a.), Napoleono teatras (XIX a.).

Herceg Novi ir Igalo. Šiauriausi Juodkalnijos miestai, turintys apie 17 000 gyventojų. Igalo garsėja gydomaisiais jūros purvais ir mineraliniais vandens šaltiniais. Šiame mieste daug sanatorijų, SPA, sveikatos centrų. Herceg Novi žymus pilimi Forte Mare, pastatyta 1382 m., austrų imperijos laikų XVIII a. bokšto laikrodžiu, Kanli bokštu. Herceg Novi vyksta aktyvus kultūrinis gyvenimas – kino filmų festivaliai, mimozos šventė, vietinių teatrų šventės.

Bar ir Ulcinji. Tai piečiausi Juodkalnijos miestai. Juose ypač jaučiama Rytų įtaka - daug musulmonų, turgų, mečečių, prabangių didikų rūmų. Baras – Juodkalnijos uostas. Jo apylinkėse auga daug alyvmedžių giraičių, seniausiam alyvmedžiui - apie 2000 metų. Ulcinji - buvęs piratų centras.

Ostrogo vienuolynas. 900 m. aukštyje uoloje XVII a. vienuolyną pastatė Šv. Vasilijus – vienas iš 4 Juodkalnijos šventųjų. Tai - vienas svarbiausių Pietų slavų krikščionių-ortodoksų dvasinių centrų. Čia palaidotas ir pats Šv.Vasilijus – gydytojas. Kas kelias valandas vienuoliai atidengia jo karstą. Yra tikima, kad Šv. Vasilijaus palaikai turi gydančių galių. Tai - unikali vieta pasaulyje.

Taros kanjonas. Dėl vandens skaidrumo pramintas ,,Europos ašara“. Saugomas UNESCO - kaip nepaliesta gamtos oazė. Šis kanjonas – antras pagal dydį kanjonas pasaulyje (po Kolorado kanjono JAV). Kai kur jo gylis siekia net 1300 m. Unikalus tiltas per Taros upę - ,,Tiltų karalius“.

Lovčeno nacionalinis parkas. Aukščiausios parko viršūnės: Jezerski ir Štirnovik. Nuo viršūnių atsiveria nuostabūs vaizdai – giedrą dieną tolumoje galite pamatyti tyvuliuojantį Skadaro ežerą ir iš jo kyšančias kalnų viršūnes.


NACIONALINĖ VIRTUVĖ

Juodkalnijos virtuvė – tai kaimyninių šalių virtuvių kratinys. Labiausiai Juodkalnijos virtuvė panaši į turkų. Mėgstamiausias patiekalas – žuvis. Ji valgoma dažnai ir dideliais kiekiais. Nacionaliniai patiekalai: vytinta mėsa, avies sūris, šviežia varškė su grietine, mėgsta avienos ir kiaulienos patiekalus.
Juodkalnijoje puikus raudonas vynas, kurį patys juodkalniečiai mėgsta gerti pietaujant ir vakarieniaujant. Vynas čia laikomas neatskiriama maisto dalimi. Juodkalnijoje populiaru gerti stipriuosius gėrimus.


Daugiau patarimų ir kelionių istorijų ieškokite Zigzag.lt tinklaraštyje.
© 2016 UAB "Zigzag Travel". Visą informaciją dėl bilietų ir kelionių programų, datų, kainų, sąlygų rekomenduojame pasitikslinti su Zigzag.lt konsultantais.