Įvairūs
ŠALYS  »  Maldyvai

Naudingos nuorodos

BANGLENČIŲ SPORTAS MALDYVUOSE >

Dėl kelionių į Maldyvus kreipkitės į mūsų konsultantus. Jie padės jums išsirinkti kurortą, viešbutį ir pramogas pagal jūsų pomėgius ir poreikius.
 
Zigzag.lt bloge skaitykite: kelionių Maldyvuose istorijos, rekomenduojami maršrutai, patarimai.

GAMTOS IR RAMYBĖS OAZĖ

MALDYVŲ RESPUBLIKA – tai nepakartojamas pasaulis, apsuptas auksinių smėlių. Tai vieta‚ pasaulio pakraštyje, kur nėra miesto triukšmo ir civilizacijos, kur tik egzotika ir beribės vandenyno platybės. Maldyvus sudaro beveik 1200 koralinės kilmės salų ir salelių Indijos vandenyne, kurios skirstomos į tris kategorijas – gyvenamas, negyvenamas ir turistų salas. Turizmui, kuris Maldyvuose plėtojamas tik nuo 1972 metų, šiuo metu atviros 68 salos, tačiau kasmet jų daugėja. Turistų salose gyvena svečiai ir viešbučių personalas, kurį sudaro tik vyrai – daugiausia vietiniai gyventojai bei atvykėliai iš Šri Lankos. Maldyvų salos yra nutolusios nuo Šri Lankos apie 640 km. Maldyvai yra laikomi lygiausia valstybe pasaulyje, nes didžiausias natūralaus paviršiaus aukštis čia - tik 2,3 metro.
 
Maldyvuose ilsisi tie, kurie gamtą ir ramybę vertina labiau negu komfortą ir masinius renginius. Žinoma, galima pamanyti, jog nuobodu sėdėti savaitę ar net dvi saloje, kurią apeiti užtenka pusvalandžio, kurioje visą laiką sutiksite tuos pačius veidus. Tačiau nebūtina visą laiką praleisti saloje. Kelionių organizatoriai ir viešbučio personalas siūlo daugybę išvykų. Tai ideali vieta nardymui ir povandeninio pasaulio pažinimui. Tanki tropinė augmenija sudaro nepakartojamą salos grožį. Kokosų palmės ir bananų plantacijos teikia šešėlius, kur galima pasislėpti nuo karštos saulės.
 
Sostinė. Maldyvų sostinėje Male, kuri, beje, yra vienintelis miestas Maldyvuose, ne tik susipažinsite su vietos istorija bei kultūra, bet ir pamatysite ryškų skirtumą tarp vargingųjų, vidutinių miestiečių bei elito. Sostinėje sutiksite tvarkingai apsirengusių mokinukų ir pareigūnų, kuriems, nepaisant aukštos temperatūros, būtinas kostiumas ir kaklaraištis. Čia įspūdingi vaisių ir žuvų turgūs.

Aplankę keletą kitų gyvenamųjų salų, susidarysite kitokį vaizdą. Turtingais laikomi tie, kuriems pavyko nusipirkti pagrindinę susisiekimo priemonę tarp salų “doni” – taip vietiniai vadina motorines ir paprastas valtis. Paprastai “doni” savininkas iš karto tampa darbdavys, vadovauja ne tik žvejybai, kuri yra svarbiausias vietos gyventojų pragyvenimo šaltinis, bet ir prekių transportavimui. Dažniausiai žvejas, įsigijęs “doni”, po kiek laiko atidaro saloje krautuvėlę.


TRADICIJOS IR PRAMOGOS

Liaudies muzika. 
Bodu Beru yra panašios yra Rytų Afrikoje dainuojamas dainas. Gali būti, kad ši muzika atkeliavo kartu su jūreiviais iš Indijos vandenyno srities. Bodu Beru atlieka apie 15 žmonių, tarp kurių visuomet yra trys būgnininkai ir vienas vedantis dainininkas. Dainos būna herojinės, romantinės ar satyrinės. Šiandien Bodu Beru yra svarbi švenčių ir festivalių programos dalis.
Thaara. Šią muziką atlieka 22 žmonės, sėdintys po du vienas priešais kitą dviem eilėm. Tai muzika, turinti religinį pagrindą. Ankstyvosios Thaara dainos buvo atliekamos arabų kalba.
Langiri. Tai jaunų žmonių atliekamos dainos ir šokiai su lazdomis.
Dhandi Jahun. Tai šokis, kurio dalyviai - vyrai, šokantys vienoje grupėje, sudarytą iš maždaug 30 žmonių. Tai pakankamai laisvas šokis, kuris gali būti šokamas dieną ar naktį, lauke ar namie, šventėje ar be progos.
Bolimalaafath Neshun. Tai šokis, atliekamas tik moterų, kuris atskleidžia seną moterų tradiciją - dovanų siūlymą Sultonui. Šokyje paprastai dalyvauja apie 28 šokėjas, kurios dainuoja ir šoka, sudarydamos mažas grupeles po 2-3 žmones ir neša "dovanas". Dažniausia dainos išreiškia jų jausmus arba yra paremtos nacionalinėmis temomis.  
 
Žvejyba ir sportas.
99 % šalies teritorijos užima vanduo. Daugumoje salų yra povandeninio plaukiojimo mokyklos, kuriose ne tik galima išsinuomoti visą būtiną inventorių, išklausyti specialius kursus, bet ir gauti sertifikatą. Turėkite omenyje, kad Jūsų gali paprašyti pažymos apie sveikatos būklę.

Vos prašvitus Maldyvuose traukiami tinklai, nes žvejyba yra tradicinio salų gyvenimo dalis. Turistai taip pat labai mėgsta naktinę arba rytmetinę žūklę, kuri, kaip paprastai, pasibaigia puikia vakariene, pagaminta ant laužo. Griežtai draužiama gaudyti delfinus, banginius, kai kuriuos ryklius.

Aktyvaus poilsio mėgėjams kiekvienoje saloje sudarytos visos sąlygos užsiimti sportu, pradedant burlenčių sportu, baigiant biliardu. Taip pat labai populiarūs kruizai jachta su sustojimais negyvenamose salose, ekskursijos po Indijos vandenyną valtimi su permatomu dugnu. Tai puikios ir nepamirštamos iškylos.


TRADICINĖ VIRTUVĖ

Vietos virtuvėje gausu ryžių, žuvies patiekalų, pagamintų su kokosų pienu. Pikantiškumo patiekalams suteikia žalioji citrina, aitrioji paprika, mažieji svogūnėliai. Labai populiari roshi – vietos duona, kuri paprastai valgoma su mas huni – žuvies kokteiliu, pagardintu kokosu, svogūnais, aitriąja paprika bei žaliąja citrina.
 
Maldyvų virtuvėje galima atrasti tiek Europos, tiek Azijos šalių virtuvių bruožų. Maldyvų virtuvėje patiekalai ruošiami gana paprastai, tačiau ingredientai parenkami labai kruopščiai.

Šalies tradiciniai patiekalai gana aštrūs, maistui gardinti naudojami įvairūs „čili“ pipirai, svogūnai, česnakai, tačiau pagrindą sudaro žuvis bei jūrų maistas, taip pat įvairios daržovės, vaisiai. Dėl drėgno dirvožemio Maldyvuose puikiai auga bananai, ananasai, kokoso riešutai, avokadai, mangai, apelsinai, rampos, citrinos, greipfrutai, o arbūzai yra pagrindinis Ramadano vaisius. Labai populiari šioje virtuvėje žuvis, ypač tunas. Iš jų verdamos sriubos, žuvis kepama, džiovinama, rūkoma ar valgoma šviežiai paruošta.

Mas huni – patiekalas, ruošiamas iš rūkyto tuno, svogūno, „čili“ pipirų, citrinos sulčių, kokoso drožlių. Gaminama labai paprastai: svogūnas sutrinamas su vyšniniais pipirais, supilamos citrinų sultys, įberiama šiek tiek druskos. Tuomet sudedamos kokoso drožlės ir riekelėmis pjaustytas tunas.

Miruhulee boava – su įvairiais ingredientais paruoštos juostelėmis pjaustytos aštuonkojo kojos. Patiekalui naudojami džiovinti „čili“ pipirai, svogūnai, česnakai, kmynai, kokosų aliejus... Viskas sumaišoma ir apie 20 minučių patroškinama.

Aluvi mas huni – patiekalas, ruošiamas iš bulvių, svogūnų, vyšninių pipirų, rūkyto tuno... Pirmiausia bulvės išverdamos ir nusausinamos. Svogūnai sutrinami su vyšniniais pomidorais, įpilama citrinų sulčių bei paskaninama druska. Sudedamas juostelėmis pjaustytas tunas, gerai išmaišoma, tuomet sudedamos bulvės, viskas sugrūdama, gerai išmaišoma ir patiekiama. Prie patiekalo siūloma kokoso grietinėlės.

Bashi riha – patiekalas, ruošiamas iš baklažanų, tuno, skaninama kalendra, svogūnais, česnakais, naudojama cukraus pudra, kokosų aliejus, kokoso pienas bei grietinė... Baklažanai pakepinami bei nusausinami. Tuomet į kitą keptuvę sudedami prieskoniai, viskas pakepinama, sudedami baklažanai, supilamas kokoso pienas bei viskas pakaitinama. Galiausiai suberiama cukraus pudra ir kokosų grietinė.


Daugiau patarimų ir kelionių istorijų ieškokite Zigzag.lt tinklaraštyje.
© 2016 UAB "Zigzag Travel". Visą informaciją dėl bilietų ir kelionių programų, datų, kainų, sąlygų rekomenduojame pasitikslinti su Zigzag.lt konsultantais.