Traukinių bilietai
ŠALYS  »  KROATIJA  »  MARŠRUTAI

ZAGREBAS

Kroatijos sostinė, įsikūrusi Savos upės slėnyje. Šiaurinėje pusėje miestą supa Medvenicos kalnai. Zagrebe gausu kultūrinių objektų; tai daugiakultūrinis miestas. Viduramžiais Zagrebą sudarė dvi atskiros gyvenvietės: Kaptolas ir Gradecas. XIII a. Gradecui buvo suteiktas laisvo karališkojo miesto titulas. Šiandien miestas taip pat turi dvi dalis – ant kalvų įsikūrusį senamiestį sudaro buvę Kaptolas ir Gradecas, o lygumose driekiasi naujieji rajonai.
- Arkivyskupo rūmai (Nadbiskupska palača) – tai dideli barokinio stiliaus rūmai, esantys Šv. Stepono aikštėje. Rūmų viduje galima apžiūrėti romaninio stiliaus Šv. Stepono Pirmojo Kankinio koplyčią. XIII a. statyta koplyčia yra miesto seniausias autentišką pavidalą išlaikęs statinys.
- Parlamentas (Sabor) – neoklasicistinis parlamento pastatas, Kroatijos politikos centras.
- Akmens vartai (Kamenita Vrata) – vieninteliai vartai, išlikę iš penkerių, senovėje juosusių Gradecą.
- Lotrščako bokštas – vienas seniausių Zagrebo statinių, kuriame kadaise kabėjo varpas, vakarais skelbdavęs, kada uždaromi miesto vartai.
- Kroatijos istorijos muziejus – barokiniuose rūmuose įsikūrusiame muziejuje galima susipažinti su Kroatijos istorija nuo viduramžių.
Nacionalinis Naivosios dailės muziejus – čia saugomi Naivosios dailės srovės pradininkų – I. Generaličiaus ir M. Viriuso - darbai, kitų Kroatijos dailininkų kūriniai.
- Moderniosios dailės galerija – įsikūrusioje Vraniczany rūmuose galerijoje eksponuojami Kroatijos XIX ir XX a. tapytojų bei skulptorių darbai, iš viso – beveik 10 000 paveikslų.
- Šv. Stepono katedra – miesto pasididžiavimas. Katedra buvo atstatyta po 1880 m. žemės drebėjimo.
- Šv. Pranciškaus bažnyčia – neogotinio stiliaus bažnyčia. Šalia jos įsikūręs vienuolynas.
- Gubernatoriaus rūmai, Archeologijos muziejus, Etnografijos muziejus ir kt.

DALMATIJOS PAKRANTĖ

Raižyta Dalmatijos pakrantė driekiasi daugiau nei 1780 km. Ją sudaro mažos įlankėlės, kanalai ir siauros įlankos, kuriose išsibarstę daugiau nei tūkstantis salų ir salelių. Dalmatijos pakrantė tęsiasi palei rytinį Adrijos jūros krantą nuo Robo salos šiaurės vakaruose iki Kotoro įlankos pietryčiuose; pakrantės plotis - tik 50 km plačiausioje vietoje. Čia išsidėstę šimtai puikių, nepaliestų paplūdimių, septyni nacionaliniai parkai ir keletas žaviausių Europoje viduramžiškų miestelių ir gyvenviečių. Nuotraukose, darytose iš kosmoso, Adrijos jūra atrodo mėlyniausias jūrų lopinėlis visoje planetoje.
Dalmatijos pakrantė yra sutverta vandens sportui. Ji labai populiari ne tik tarp jėgos aitvarų mėgėjų, banglentininkų, bet ir tarp nardymo entuziastų. Adrijos jūra pilna rifų, koralų ir olų. Iš pakrantės galite pasiekti daugybę salų.

SPLITAS

Tai antras pagal gyventojų skaičių Kroatijos mietsas, svarbus administracinis, kultūros bei ekonomikos centras. Kasmet čia atvažiuoja turistai iš viso pasaulio, kad pamatytų Romos imperatoriaus Diokletijano rūmų liekanas (rūmai buvo pastatyti III a. pab. – IV a. pr.). Po Romos imperijos žlugimo miesto gyventojai apsigyveno rūmuose – koridoriai tapo gatvėmis, o rūmų kambariai, salės bei menės – butais. Tokiu būdu susiformavo viduramžių Splitas. Šiandien monumentinių architektūros paminklų liekanos užima beveik pusę senamiesčio. Ir smagiausia, kad miestą galite pasiekti traukiniu.

PULA

Tai buvusi romėnų kolonija, kurioje galima apžiūrėti nemažai romėnų palikimo. Šiandien Pula yra didžiausias Istrijos regiono miestas, turintis 82 000 gyventojų. Lankytini objektai:
- Pulos amfiteatras. Trijų aukštų amfiteatras talpindavo 23 000 žiūrovų, kurie patekdavo pro 20 įėjimų. Šiuo metu čia įrengta 5000 vietų žiūrovams, vyksta įvairūs festivaliai, koncertai. Amfiteatro požemiuose, kuriuose anksčiau buvo kalėjimas, saugomi archeologiniai radiniai.
- Istrijos archeologijos muziejus, Katedra (pastatyta VI a.), Šv. Pranciškaus bažnyčia (XIII a.), Šv. Marijos iš Formosos bažnyčia (nedidelė bizantiško stiliaus bažnyčia), Šv. Mikalojaus bažnyčia (VI a.) ir kt.

RIJEKA

Miestas įsikūręs Dalmatijos regiono šiaurėje ant Adrijos jūros kranto. Jį įkūrę slovėnai VII a. užkariavo Tarsatikos miestą, o po sugriovimo pastatė Rijekos miestą. Šiandien tai yra didžiausias uostamiestis Kroatijoje, garsus laivų ir jų variklių statyklomis, naftos perdirbimu. Gausu XIV−XVIII a. architektūros paminklų.

MAKARSKA

Makarska miestas yra nedidelis miestelis Adrijos jūros pakrantėje. Ji yra turizmo centras, esantis pasagos formos įlankoje tarp Biokovo kalnų ir Adrijos jūros. Miestas garsėja savo palmių apsupta promenada, kavinėmis, barais ir parduotuvėmis. Į uostą atplaukia gana daug pramoginių laivų. Šalia paplūdimio yra keletas didelių viešbučių, stovyklaviečių. Makarskos centre yra nuostabus senamiestis su siauromis akmenimis grįstomis gatvėmis, bažnyčios aikšte, gėlių ir vaisių turgumi, pranciškonų vienuolynu.

PLITVICOS NACIONALINIS PARKAS

Plitvicos nacionalinio parko apylinkių gyventojai pasakoja, jog kadaise šią vietovę užklupo didžiulė sausra. Žmonės meldė lietaus, tačiau veltui: viskas išdžiūvo, nudžiūvo, net gyvuliai ėmė gaišti. Galiausiai Juodajai Karalienei pagailo žmonių ir ji pasiuntė į žemę Perkūną. Ir štai, prasidėjęs lietus atgaivino pievas ir laukus, upes ir ežerus, čia ėmė trykšti upeliai ir šniokšti kriokliai – ši vieta dabar vadinama Plitvicos ežerais. Parke gausu krioklių, ežerų, miškų, čia didžiulė gyvūnijos įvairovė. 16 garsių ežerų yra žinomi dėl jų skiriamųjų spalvų, nuo žydros iki žalios, pilkos arba mėlynos spalvos. Spalvos nuolat keičiasi priklausomai nuo mineralų arba organizmų kiekio vandenyje ir saulės spindulių kampo. Parkas yra įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Tai unikalus gamtos kampelis, kuriame visada gražu, nepriklausomai nuo metų laikų ir oro sąlygų. Parko teritorijoje yra keli turistiniai maršrutai.

DUBROVNIKAS

Dubrovnikas - vienas gražiausių Kroatijos miestų, išsaugojęs akmenines gynybines sienas su bokštais ir bastionais ir siauras gatveles. Visais laikais čia klestėjo jūrų prekyba. Viduramžiais jis buvo vienintelis miestas, gebėjęs konkuruoti su Venecija. Tokia ypatinga miesto padėtis XV-XVI a. leido Dubrovnikui pasiekti puikų išsivystymo lygį. Klestintis Dubrovnikas netrukus tapo kroatų kalbos ir literatūros centru. Jame gyveno daug reikšmingų poetų, dramaturgų, dailininkų, matematikų, fizikų ir kitų mokslininkų. Kroatijos nepriklausomybės karo metu Dubrovnikas tapo kroatų pasipriešinimo ir kovos už nepriklausomybę simboliu. Miestas pasižymi ypatingai turtinga istorija ir pritrenkiančia architektūra. UNESCO saugomame mieste kaip niekur kitur gausu įdomių lankytinų vietų. Čia galite aplankyti nuostabų senamiestį, daug įspūdingų bažnyčių, vienuolynų, muziejų, fontanų. Pasivaikščiokite ant miesto sienų, iškilusių XIII-XVI a., - tai puikios miesto ir jūros apžvalgos aikštelės 25 m aukštyje ir besitęsiančios 2 km (įėjimas yra prie Pila vartų, bilieto kaina 8,5 EUR). Dar viena puiki vieta apžvelgti miestą - Srđ kalnas (405 m aukščio). Greičiausias ir lengviausias būdas nusigauti ten yra funikulierius. Pakilti galite nuo šiaurinės miesto sienos per 4 min už 6 EUR. Po ekskursijų atsikvėpkite arčiausiai senamiesčio esančiame Banje paplūdimyje. Čia patekti galite pro Ploče vartus ir patraukę tolyn pro Lazareti.

Kaip pasiekti Dubrovniką
Pramintas „Adrijos perlu“ Dubrovnikas spindi ir žėri lyg balkanų karūnos deimantas. Šis miestas Pietų Kroatijoje pritraukia keliautojus iš arti ir toli, ir nesunku suprasti, kodėl pamačius didingas marmuro gatves, Venecijos stiliaus pastatus ir saulės pabučiuotus paplūdimius, jokia kelionė į Kroatiją netampa pilnaverte neaplankius Dubrovniko.
Nepaisant gerai išvystyto Kroatijos transporto tinklo, geležinkelis toliausiai į pietus siekia tik Splitą. Tad Dubrovniką iš Splito galite pasiekti dviem būdais.
Tiesioginis keltas iš Splito. Jadrolinija keltai kursuoja kiekvieną antradienį ir šeštadienį nuo gegužės pabaigos iki rugsėjo pabaigos. Keliautojų laukia vaizdingas maršrutas šalia Kroatijos krantų ir sustojimai keliose salose (Hvar Stari Grad, Korčula ir Mljet). Visa kelionė užima apie 11 valandų: iš Splito išvykstama 7:30, o į Dubrovniką atvykstama apie 18:30. Splito keltų terminalas yra prie pat traukinių stoties, tolimame uosto gale.
Bilietų kainos skiriasi priklausomai nuo pasirinktos keleivio vietos. Pigiausias yra denio biletas – 16 EUR, tuo tarpu kajučių kainos svyruoja nuo 37 EUR už 3-4 vietų kajutę su kriaukle, iki 67,5 EUR už dvivietę kajutę su tualetu ir dušu. Maitinimas gali būti užsakytas iš anksto – pietūs ar vakarienė kainuoja 18 EUR, pusryčiai – 5,5 EUR. Atkreipkite dėmesį, kad kainos meniu yra nurodytos be 23% PVM mokesčio. Kelto bilietus galite rezervuoti internetu.
Autobusas iš Splito. Autobusai į Dubrovniką iš Splito autobusų stoties, kuri yra prie pat traukinių stoties, išvyksta beveik kas valandą. 215 km kelionė pakrante trunka 4-5 valandas. Kirsite Bosnijos ir Hercegovinos sieną, todėl turėkite su savimi pasą. Dėl pasienio kontrolės kelionė gali šiek tiek užtrukti.
Autobuso bilietas kainuoja ~ 15 EUR, už bagažą reikės mokėti atskirai ~ 1,5 EUR. Autobuso bilietus galite įsigyti Splito autobusų stotyje. Autobusų tvarkaraščiai.

Zigzag.lt bloge skaitykite: kelionių traukiniais istorijos, rekomenduojami maršrutai, patarimai.
 
Jei jums kilo papildomų klausimų ar norite užsisakyti traukinių bilietų, kreipkitės į zigzag.lt konsultantus.

Dubrovnikas, Kroatija
Dubrovnikas, Kroatija
Pula, Kroatija
Pula, Kroatija
Plitvicos ežerai, Kroatija
Plitvicos ežerai, Kroatija

Keliauju traukiniu Facebook
Keliauju traukiniu Facebook
© 2016 UAB "Zigzag Travel". Visą informaciją dėl bilietų ir kelionių programų, datų, kainų, sąlygų rekomenduojame pasitikslinti su Zigzag.lt konsultantais.