Traukinių bilietai
D.U.K  »  Dažniausiai užduodami klausimai apie traukinius
1. Koks skirtumas tarp keliavimo pirmąja ir antrąja klase?
Pirmosios klasės vietų sėdynės dažniausiai atlošiamos, yra mažiau sėdimų vietų vagone, todėl žymiai daugiau erdvės sėdėjimui. Be to, daugiau vietos lieka daiktams pasidėti. Kai kuriuose greituosiuose traukiniuose į pirmos klasės bilieto kainą įskaičiuotas maitinimas. Antros klasės vietos yra paprastesnės, yra daugiau sėdimų vietų, tačiau jos yra mažiau erdvios.

2. Jeigu aš važiuoju per naktį, ar bus laikoma, kad keliauju dvi dienas?
Nuo 2012.01.01 keliaujantiems su InterRail Pass, Balkan Flexipass, European East Pass papildyta "7 valandos" taisyklė. Anksčiau taisyklė leisdavo biliete užskaityti 1 keliavimo dieną, jei kelionė naktiniu traukiniu prasidėdavo po 19 val. Dabar taisyklė papildyta ir kelionės pabaigos apribojimu: jei kelionė pradedama po 19 val. ir baigiama iki 4 val. ryte, biliete užskaitomos 2 keliavimo dienos, o jei kelionė baigiama po 4 val. ryto - užskaitoma 1 kelionės diena.

3. Kokios miegojimo sąlygos yra naktiniame traukinyje?
Nakvynės sąlygos skiriasi priklausomai nuo patogumų ir žmonių kiekio vienoje kupė.
Vienvietė kupė yra skirta pirmos klasės keleiviams. Dvivietės kupė galimos ir pirmos, ir antros klasės keleiviams, priklausomai nuo šalies, kurioje keliaujate. Dažniausiai siūlomi patogumai yra vienodi, įskaitant rakinamas duris, elektros rozetę, prausyklą ir bagažo laikymo vietą. Vienvietėje kupė būna viena miegamoji vieta ar gultas. Dvivietės turi dvi miegamąsias vietas (dažniausiai viena viršuje kitos).
T2 yra specialios, antros klasės miegamosios vietos, dažniausiai mažesnė dvigubos kupė versija. Kupė dažniausiai būna kušetės. Kupė, kuriose yra kušetės, dažnai telpa 6 keleiviai (vyrai, moterys, be patogumų).

4. Ar su savo Pass tipo traukinio bilietu galiu važiuoti Eurostar traukiniais?
Ne. Keliaujant Eurostar traukiniais reikalingas kitas bilietas. Bet pažymėtieji traukinių pasai suteikia nuolaidą Eurostar traukinių bilietams.

5. Į kurią stotį atvyksta Heathrow Express traukinys?
Heathrow Express traukinys atvyksta į Londono Paddington stotį.

6. Į kurią stotį atvyksta Gatwick Express traukinys?
Gatwick Express atvyksta į Londono Victoria stotį.

7. Kaip dažnai važiuoja Gatwick Express ir Heathrow Express traukiniai?
Kas 15 min.

8. Ar yra daiktų saugyklos pagrindinėse traukinių stotyse?
Daugelis traukinių stočių daiktų saugyklas turi.

9. Ar galiu į traukinį pasiimti savo dviratį?
Kai kuriais atvejais taip. Jūsų dviratis turi būti supakuotas ir patalpintas į atskirą vagoną arba gali būti perkeltas į specialų traukinį. Galimas papildomas mokestis.

10. Ar šunys įleidžiami į traukinį?
Dažniausiai šunys yra įleidžiami į traukinius. Kartais jie turi būti laikomi gyvūnų laikymo krepšiuose ar būti su antsnukiais ir pavadėliu. Šunys dažniausiai keliauja už pusę antros klasės bilieto kainos. Šis mokestis mokamas tiesiai kontrolieriui. Gyvūnams negalima keliauti Eurostar traukiniais arba traukiniais Ispanijoje ar Didžiojoje Britanijoje.

11. Ar traukiniuose yra maitinimo vagonas?
Maitinimo vagonai yra beveik visuose ilgų distancijų traukiniuose. Dažniausiai tokiuose vagonuose galima vaikščioti, prisėsti ir valgyti be rezervacijos. Jei būna labai daug žmonių, galite stalą rezervuoti iš anksto. Jei traukinyje nėra maitinimo vagono, Jūs galite užkandžių įsigyti traukinio bare.

12. Kas yra T4 kupė naktiniame traukinyje?
T4 yra kupė, skirta keturiems kartu keliaujantiems asmenims. Tokioje kupė dažniausiai būna dvi dviaukštės kušetės (lovos), prausykla, tualetas ir rakinamos durys.

13. Kaip iš oro uosto nuvažiuoti iki traukinių stoties?
Šių miestų oro uostai turi traukinių stotis: Londonas (Heathrow, Gatwick, Stansted oro uostai), Amsterdamas, Barselona, Berlynas, Birmingemas, Briuselis, Kopenhaga, Diuseldorfas, Frankfurtas prie Maino, Ženeva, Oslas, Malaga, Mančesteris, Miunchenas, Milanas, Paryžius, Roma, Stokholmas, Štutgartas, Viena ir Ciurichas.

14. Kaip dažnai važiuoja Eurostar traukiniai?
Iš Londono į Paryžių Eurostar traukiniai važiuoja kas 30 min. piko valandomis, kas 1 val. – kitu laiku. Vasaros sezonu į Paryžių išvyksta daugiau nei 24 traukiniai per parą.
Iš Londono į Briuselį traukiniai vyksta kas 2 val.; vasaros metu per parą išvyksta daugiau nei 10 traukinių.
Slidinėjimo sezonu du traukiniai per dieną vyksta į Prancūzijos Alpes.

15. Nuo kelių metų amžiaus taikomos senjorų kainos Eurostar traukinyje?
Keleiviai laikomi senjorais, kai jiems virš 60 m.

16. Kada Eurostar traukinyje patiekiamas maistas?
Pusryčiai pateikiami prieš 11.00 val. Pietūs patiekiami tarp 11.00 ir 14.00 val. Užkandžiai 14.00 – 17.00 val. Vakarienė – 17.00 val.

17. Kiek lagaminų leidžiama pasiimti į Eurostar traukinį?
Kiekvienam keleiviui leidžiama turėti du lagaminus ir vieną rankinį bagažą.

18. Kiek mažiausiai laiko skiriama įlaipinimui?
Pirmos klasės keleiviams skiriama 10 min. Kitiems keleiviams ir keleiviams su slidinėjimo įranga – 3 min.

19. Ar galiu paprašyti vietos traukinyje, kad važiuočiau veidu į priekį?
Deja, Jūs negalite užsisakyti tokios vietos, nes sėdėjimo kryptis priklauso nuo to, kaip traukinys išvažiuoja iš stoties.

20. Ar yra patogumai keleiviams su negalia?
Žmonėms su negalia yra taikomas specialus aptarnavimas daugelyje traukinių stočių ir traukinių (specialūs telefonai, tualetai, liftai ir kt.). Asmeninė priežiūra yra įmanoma, tačiau reikalinga išankstinė rezervacija.
 
Traukinių tvarkaraščius galite pasitikrinti ČIA.
 
Zigzag.lt bloge skaitykite: kelionių traukiniais istorijos, rekomenduojami maršrutai, patarimai.
 
Jei jums kilo papildomų klausimų ar norite užsisakyti traukinių bilietų, kreipkitės į zigzag.lt konsultantus.

Keliauju traukiniu Facebook
Keliauju traukiniu Facebook
© 2016 UAB "Zigzag Travel". Visą informaciją dėl bilietų ir kelionių programų, datų, kainų, sąlygų rekomenduojame pasitikslinti su Zigzag.lt konsultantais.