Apgailestaujame, tačiau šis pasiūlymas išparduotas.
Kelionės programa:
1 diena.
Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Aplankome Hitlerio bunkerių griuvėsius * „Vilko guolis”. Hitleris, planuodamas Sovietų Sąjungos užpuolimą, jau 1940 metais pradėjo tam rimtai ruoštis – Rytų Prūsijoje, visai netoli Lietuvos (ir tuo pačių Sovietų Sąjungos) sienos pradėjo statyti dar vieną iš savo karinių būstinių – Vilko guolį (dauguma jo būstinių pavadinimai susiję su vilko vardu, nes toks buvo Hitlerio partinis slapyvardis). Per karą Hitleris Europoje turėjo apie 20 karinių būstinių, bet „Vilko guolis“ buvo viena svarbiausių. Visą „Vilko guolį“ sudaro sunkiųjų (tokių yra 7) ir lengvųjų bunkerių sistema, čia buvo ir viešbučiai vokiečių karininkams, geležinkelio bėgiai, stotis, net ir kazino. Galima sakyti – mažas miestelis, kuriame piko metu gyveno ir dirbo ~2000 nacių, tarp jų ir dauguma aukščiausių vadovų. Hitleris čia su pertraukomis praleido 3 su puse metų. Dabar Vilko guolyje esančiame muziejuje galima pamatyti, kas iš jo liko po vokiečių pasitraukimo.
Sukame į Mikolaikų kurortinį miestelį. Smagios maudynės atnaujintame vandens pramogų parke* „Tropikana“: 4 naujausi nusileidimo takeliai, vandens kriokliai, „ciklonas“, baseinas su dirbtinėmis bangomis, sraunioji upė, sūkurinės vonios: su jūros vandeniu, prisodrintos mineralų, su durpiniu vandeniu. druskų kambarys, kuriame galima net nusnausti, ledo urvas. Galėsite pasikaitinti garinėje arba suomiškoje pirtyse. (http://www.golebiewski.pl/mikolajki/atrakcje/park-wodny-tropikana). Vandens parkas įsikūręs 4٭ viešbutyje „Golembevski”.
Nepageidaujantys lankytis vandens parke, gali maloniai praleisti laiką viešbučio pramogų zonoje: restoranai, kavinės, didžiulės žaidimų automatų ir kompiuterinių žaidimų salės, boulingas, bilijardas (už papildomą mokestį). Vykstame į Varšuvą. Nakvynė viešbutyje.
2 diena.
Pusryčiai. Apžvalginė ekskursija pėsčiomis: Karalių rūmai, paminklas karaliui Žygimantui III Vazai, Turgaus aikštė; supamą turtingų miestelėnų ir pirklių namų; Šv. Jono krikštytojo katedra, Undinėlės paminklas, gynybiniai senamiesčio įtvirtinimai, Barbakanas. Vienas žinomiausių senamiestyje kelių – Karališkasis traktas, kuriuo einant atsiveria vaizdas į puikiausius architektūros paminklus: Prezidentūrą, Universitetą, Mokslų akademiją. Šio kelio puošmena – Šv. Onos bažnyčia. Gal prabanga spinduliuojantis rokoko stiliaus bažnyčios interjeras, o gal ir tikėjimas, kad šioje bažnyčioje susituokusiųjų laukia laimingas gyvenimas, traukia jaunuosius čia prisiekti amžiną meilę. Laisvas laikas Varšuvoje. Pageidaujantys lankosi Karalių rūmuose. XIV a. Mazovijos kunigaikščių pastatyta medinė tvirtovė tapo karališkoji rezidencija, kai karalius Žygimantas III Vaza 1569 m. nusprendė Lenkijos sostinę iš Krokuvos perkelti į Varšuvą. Nuo to laiko, beveik 250 metų, pilis išliko kaip monarchų rezidencija ir Lenkijos parlamentas. Dabar muziejuje eksponuojami rytietiški kilimai, baldai ir šviestuvai. Eksponuojamos Lenkijos nacionalinio banko monetos ir banknotai, išleisti po 1945 m., bei medaliai, susiję su Lenkija. Karališkoji pilis yra nuolatinių ir laikinų parodų centras.
Lankomės Varšuvos zoologijos sode*. Pirmieji privatūs zoologijos sodai Varšuvoje pradėjo veikti XIX a., nors dar XVII a. privačiomis savo gyvūnų kolekcijomis paprastus žmones stebindavo lenkų turtuoliai. Oficiali Varšuvos zoologijos sodo įkūrimo data – 1928 m. kovo 11 d. Sodui atvėrus vartus, svečiai jame jau galėjo išvysti tigrų, liūtų ir netgi indiškojo dramblio patelę vardu Kasia. Šiandien 40 ha plote gyvena apie 500 skirtingų rūšių gyvūnų, iš viso – apie 4000 individų. Tai aktyvus ir modernus zoo sodas. 2003 m. sode atidaryta 6 tūkst. kvadratinių metrų užimanti dramblių zona – specialus aptvaras su išoriniais ir vidiniais baseinais, namu, specialiu plotu, skirtu dramblių pasivaikščiojimui. 2008 m. sode atidarytas naujas beždžionių namas, kuriame laikomos gorilos ir šimpanzės, o 2010 m. pastatytas hipopotamų baseinas. Varšuvos zoologijos sode gyvena ir vienintelis Lenkijoje smėlinis ryklys. Sodas priklauso Europos zoologijos sodų ir akvariumų asociacijai.
Vykstame į Augustavą – kurortinį miestą, įskūrusį trijų ežerų apsuptyje. Augustavas garsus savo kanalais, todėl dar vadinamas “Lenkiškąja Venecija”. Žymiausias šio miestelio lankytinas objektas yra Augustavo kanalas, iškastas 1823 m. Anksčiau kanalas buvo svarbus vandens transporto kelias, jungiantis Baltijos jūrą su daugeliu Lenkijos upių. Šiais laikais jau nebėra svarbus upinei laivybai, kanalo paskirtis – džiuginti turistus. Ir mes leidžiamės į apžvalgos *turą Augustavo kanalu. Tai pramoga, skirta įspūdžių pasiilgusiems gamtos mylėtojams: kanalas, jungiantis visus didžiuosius Augustavo ežerus; į kalnų upę panaši Rospuda; aukšti, miškais apaugę upės krantai, nendrėm ir ajerais apaugę pelkės, laivą pakeliantys ir vėl nuleidžiantys vandens šliuzai. Nepageidaujantys plaukti laivu savarankiškai leidžia laiką Augustave. Išvykstame Lietuvos link.
Į kelionės kainą įskaičiuota:
- Kelionė autobusu.
- 1 nakvynė su pusryčiais viešbutyje 2-viečiuose, 3-viečiuose kambariuose (priklausomai, keliese keliaujate).
- Ekskursinė programa.
- Kelionės vadovo – gido paslaugos.
- Kelionės dokumentų sutvarkymas.
Į kelionės kainą neįskaičiuota:
- (*) Mokami objektai. Turistas moka pats:
- Hitlerio bunkeriai „Vilko guolis“ (bilietas + vietinio gido paslaugos rusų klb.) – 18 PLN suaugusiam, 13 PLN mokiniams, studentams.
- Vandens pramogų parkas „Tropikana“ (1,5 val.) – 36 PLN suaugusiam, 18 PLN vaikams iki 14 m. (kiekvienas papildomas pusvalandis – 5 PLN).
- Varšuvos zoologijos sodas – 25 PLN suaugusiam, 15 PLN vaikams, studentams, senjorams.
- Karalių rūmai (pageidaujantiems) – 25 PLN suaugusiajam, vaikams iki 16m. -1 PLN (nurodyta grupinės kainos). Audiogidas* – 10 PLN;Karalių rūmai – sekmadienį lankomi nemokamai. Audiogidas* – 10 PLN
- Apžvalgos turas Augustavo kanalu – 30 PLN suaugusiam, 10 PLN vaikams nuo 7 iki 10 m.
- Medicininių išlaidų draudimas užsienyje.
- Priemoka už vienvietį kambarį (neatsiradus su kuo apgyvendinti) – 11 EUR/asmeniui.
Pastabos:
- Išvykimas iš Vilniaus: „Forum Palace“ automobilių stovėjimo a. (Konstitucijos pr.26, prie upės) 5:00 val.
- Išvykimas iš Kauno: Kauno pilies automobilių stovėjimo a. 6:30 val.
- Išvykimas iš Marijampolės: Geležinkelio stotis 7:30 val.
- Į kelionę būtina pasiimti galiojančią asmens tapatybės kortelę arba pasą.
- Išvykimo laikai gali keistis, priklausomai nuo miesto iš kurio išvyksta autobusas.
- Detali išvykimo informacija atsiunčiama 2-3 d. prieš kelionę el. paštu.
- Objektų skaičius ir jų lankymo tvarka gali kisti.