Apgailestaujame, tačiau šis pasiūlymas išparduotas.
Kelionės programa:
1 diena.
Anksti ryte išvyksime iš Lietuvos, keliausime per Lenkiją į Zakopanę. Vakare atvykimas į Zakopanę – miestelį, įsikūrusį gražioje ir jaukioje Tatrų kalnų masyvo papėdėje, turistų „atrastą“ jau XIXa. Zakopanės populiarumą lėmė sentimentai vietinių gyventojų kultūrai bei žavėjimasis gamta. Pasivaikščiojimas kurorte: populiariausia miestelio gatvė – Krupuvki. Garsioji pėsčiųjų gatvė Krupowki patenka į žinomiausių Lenkijos gatvių penketuką. Ji tęsiasi apie 1 kilometrą link garsiojo Gubaluvkos kalno. Čia visuomet didelis šurmulys, daug turistų. Norintys įsigyti meno kūrinių ar suvenyrų, tai gali padaryti šioje gatvėje, kadangi yra daug prekeivių. Čia pajusite tikrą spalvingų vietinių gyventojų folklorinę (Podhalės) kultūrą, tradicijas. Nakvynė viešbutyje Zakopanėje.
2 diena.
Po pusryčių vykstame į Tatrų nacionalinį parką. Šis parkas įrašytas į pasaulinį UNESCO biosferos rezervatų sąrašą. Tatrų nacionalinis parkas driekiasi per Lenkijos ir Slovakijos teritoriją. Lenkijos pusėje parkas supa visą Tatrų masyvą su aukščiausia viršūne – Rysų kalnu, kurio aukštis yra 2 499 metrai. Parke žaliuoja miškingi šlaitai, telkšo kalnų ežerai, teka sraunios upės ir stūkso didingi kalnai, nuo jų atsiveria vaizdingiausios panoramos. Beje, kopinėdami po Tatrų nacionalinį parką galite sutikti ir lokių. Atvykstame autobusu iki Lysá Poľana, Bialka upės slėnyje, kur pradėsime žygį link Morskie Oko ežero. Tai populiariausias pėsčiųjų maršrutas šiame regione, puikiai pritaikytas įvairaus fizinio pasirengimo keliautojams. Eidami taku, nutiestu upės slėnyje tarp įspūdingų kalnų, palaipsniui kilsime į viršų. Visas maršrutas – maždaug 9 kilometrai asfaltuotu taku (~2-3 val.), kuriuos nuėję pasieksime Morskie Oko – didžiausią ežerą Tatrų kalnuose. Ežero pavadinimas (liet. „jūros akis“) kildinamas iš senos legendos, pasak kurios, šis ežeras požeminiu kanalu sujungtas su jūra. Pageidaujantiems lengvesnio maršruto, siūlome alternatyvą (vykstate savarankiškai): iki Morskoje Oko galite vykti arklių tempiamomis bričkomis, tuomet tęsti žygį link ežero ir vėliau pakrante į kitą ežero pusę, kalnų taku pakilsite prie Cerny Staw pod Rysami ežero, esančio 1583 m aukštyje, nuo kurio atsiveria ir žemiau esančio Morskoje Oko ežero panorama. Trumpas poilsis kalnų apsuptyje. prie Morskie Oko ežero susitinkame su likusia grupės dalimi. Iš ten slėniu keliaujame link autobuso ir vykstame į Podhalė regiono tradicinį kaimelį Chocholovą, kuris yra tarsi folkloro muziejus bei Zakopanės tradicinio architektūrinio stiliaus įsikūnijimas. Vakare maudynės terminiuose baseinuose (Terme Bukovina arba Chocholovskie Termy) Grįžimas į nakvynės vietą viešbutyje.
3 diena.
Pusryčiai viešbutyje. Toliau tęsiame pažinti su Tatrų kalnais. Funikulieriumi kuris buvo atnaujintas 2001 m. kylame į Gubaluvkos kalną – vienas iš garsiausių Lenkijos kalnų. Finikulierius veža apie 2000 žmonių per valandą. Per 3,5 minutės pasiekiame 1122 m aukštį virš jūros lygio. Šiuolaikiniai vagonai su stikliniu stogu leidžia kelionės metu stebėti Tatrų kalnų panoramą. Iš Gubaluvkos kalno viršūnės matosi nuostabi gamtos panorama.
Pasigrožėje Tatrų kalnų vaizdais nuo Gubaluvkos kalno vykstame į Niedzicos pilį (43 km). Ši gotikinė pilis iškilo 14 amž. Peninių kalnų apylinkėse ant 300 metrų aukščio kalvos. Vėliau ši pilis buvo perstatyta renesansiniu stiliumi. Pilis dar vadinama Dunajeco pilimi nuo to paties pavadinimo upės. Aplankome pilyje įrengtą muziejų. Atvykstame į daugiau kaip 200 metų gyvuojantį sveikatingumo kurortą Ščavnicą (Szczawnica). Įsikūręs Pieninų kalnų papėdėje, prie pat Nacionalinio Pieninų parko. Pasivaikštome promenada, pageidaujantys degustuoja įvairių rūšių mineralinį vandenį. Vakarą siūlome praleisti etnografinio stiliaus užeigoje, kur tautiškai apsirėdę kalniečiai groja Zakopanės melodijas. Čia galėsite paragauti garsiosios kalniečių „kvacnicos“ ar šio krašto tradicinės „grybienės“ bei gausybę kitų tradicinių patiekalų. Grįžtame į nakvynė vietą viešbutyje.
4 diena.
Pusryčiai viešbutyje. Ryte išvykstame į senąją Lenkijos sostinę Krokuvą. Apžvalginė ekskursija po Krokuva su gidu. Pažintį pradėsime nuo Vavelio kalvos, ant kurios stovi lietuviams ir lenkams itin reikšmingas bei įdomus objektas – Lenkijos, ir Lietuvos valdovų rezidencija. Toliau tesime pažinį su miestu, kuriame sutelkta itin daug bažnyčių, pamatysime paminklą, skirtą Žalgirio mūšio 500-osioms metinėms, senuosius Šv. Florijono miesto vartus, pro kuriuos valdovai iškilmingai įžengdavo po reikšmingų pergalių, bei miesto simbolį, įtrauktą į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą – didžiausią Europoje viduramžių miesto aikštę – turgaus aikštę, kurioje dominuoja gotikinė Šv. Marijos bazilika. Nenustebkite, jei iš šventovės aukštesniojo bokšto išgirsite trimito garsus – jie skirti mitiniam trimitininkui, kuris buvo nušautas, kai iš to paties bokšto miestiečius įspėjo apie mongolų invaziją. Tęsdami pažintį su lietuvybės pėdsakais Lenkijoje, keliausime į Jogailos universiteto kiemelius. 1364 m. įkurta aukštojo mokslo įstaiga traukė jaunuolius iš LDK bei šviesiausius Lenkijos protus. Ant fakultetų pastatų pastebima lietuviška heraldika, liudijanti apie lietuvišką Jogailos, kurio valdymo laikotarpiu mokymo įstaiga suklestėjo, kilmę. Laisvu laiku papietausime senamiestyje ir keliausime per Lenkiją Lietuvos link. Vėlai vakare grįšime į Lietuvą.
Išvykimo laikai:
3:00 val. Vilnius spaudos rūmų aikštelė
4:15 val. Kaunas „Mega“ aikštelė prie degalinės Circle k
5:10 val. Alytus degalinė „Viada“ prie autobusų stoties
Į kelionės kainą įskaičiuota
- kelionė autobusu;
- 3 nakvynės su pusryčiais viešbutyje;
- kelionės vadovo paslaugos;
- ekskursinė programa;
- kelionės dokumentų sutvarkymas.
Į kelionės kainą neįskaičiuota
- Mokamiems objektams reikia turėti ~ 60 EUR;
- Medicininių išlaidų draudimas;
- Priemoka už vienvietį kambarį – 90 EUR.