Apgailestaujame, tačiau šis pasiūlymas išparduotas.
Kelionės programa
1 diena.
Anksti ryte išvyksime iš Lietuvos, keliausime per Lenkiją iki nakvynės vietos viešbutyje.
2 diena.
Po pusryčių keliausime per Vokietiją. Atvyksime į viduramžių miestą Niurnbergą. Tai antras pagal dydį Bavarijos miestas, kadaise buvęs Šventosios Romos imperijos dalimi – svarbus amatų ir prekybos centras. Su Niurnbergu susipažinsime ekskursijos metu. Pirmasis lankytinas objektas – Diurerio namas, kuriame 20 metų gyveno ir vienus reikšmingiausių renesanso epochos paveikslų nutapė garsusis vokietis Albrechtas Diureris. Šis namas – tai ne tik vieta, menanti žymųjį menininką, tačiau ir istorijos bei architektūros paminklas – vienas iš kelių išlikusių burgherių namų, menančių miesto aukso amžių. Čia pažintis su kūrėju nesibaigs – Niurnbergas – miestas, kuriame jis gyveno ilgiau nei 50 metų, tad stiprus ryšys su vietove atsispindi ne tik kūrėjo darbuose, bet ir miesto architektūroje. Netoli menininko namo pastebėsime rotušę. Viduramžius menančiame statinyje eksponuojami darbai, įkvėpti menininko eskizų. Klaidžiodami viduramžių gatvelėmis pamatysime įspūdingą fontaną, apsilankysime lankomiausioje miesto objekte – imperatoriškoje pilyje, kuri jau nuo XII a. buvo tokia reikšminga, kad 1050 – 1571 m. čia apsilankė visi vokiečių imperatoriai. Šventosios Romos imperijos laikais ši tvirtovė buvo svarbiausias statinys, tapęs aukščiausios valdžios ir galios sinonimu. Turėdami laisvo laiko galėsime paragauti gardžiųjų Niurnbergo dešrelių. Vakare vyksime viešbučio link.
3 diena.
Papusryčiavę vyksime į Strasbūrą – miestą, sutelkusį reikšmingiausias pasaulio valdžios institucijas. Daugeliui gali atrodyti, jog dėl šio aspekto Elzaso sostinė yra pilka, nuobodi ir rimta, tačiau atvykę į miestą, vadinamą multireligine ir multikultūrine Europos širdimi, pamanysite, jog čia sutelktas visos Europos paveldas: veneciški kanalai, vokiška fachverko architektūra ir subtiliai elegantiški prancūziški rūmai. Pasivaikščiosime po Strasbūro senamiestį, iš kurio atsiveria puikus vaizdas į gražiausią senojo miesto rajoną – „Mažąją Prancūziją“, apsuptą gausybės kanalų, šalia kurių eilėmis išsidėstę puikiai išlaikyti vokiški amatininkų namai, gerai atspindintys šio miesto, dėl kurio šimtmečius varžėsi Prancūzija ir Vokietija, didingą praeitį. Apžiūrėsime ne ką mažiau įspūdingesnę nei Paryžiaus – Dievo Motinos katedrą, grožėsimės jos fasadu iš rožinio kalkakmenio, dėl kurio prancūzų poetas Polas Klodelis bažnyčią praminė rožiniu miesto angelu. Virš miesto karaliaujanti šventovė jus stebins gausia fasado dekoracija – šimtais skulptūrėlių, kurios privers susimąstyti, koks kruopštus turėjo būti šio įspūdingo statinio architektas, viduramžius menančiais aukštais vitražais ir žymiuoju astronominiu laikrodžiu. Pasivaikščiosime pėstiesiems skirta senąja Turgaus gatve, kurioje gėrėsimės turtingai dekoruotais elzasiečių namais, sudarančiais unikalų miesto ansamblį, o dar geriau pažinti miesto dvasią išsiruošime plaukdami laivu Ino upe – prieš mūsų akis atsivers gilia senove dvelkiantis Strasbūro senamiestis su visais į dangų kylančiais bokštais ir bokšteliais. Po vandens pramogų aplankysime turistų ir piligrimų numylėtinį – Šv. Odilės vienuolyną, kuriame apsilankę tikintieji šluostosi ašaras ne tik dėl sakralinės pastato reikšmės bei šventovėje vyraujančios ramybės, bet ir įspūdingų vaizdų, atsiveriančių nuo čia esančio kalno. Pilni atradimo džiaugsmo vakare apsistosime viešbutyje.
4 diena.
Po pusryčių keliausime Elzaso keliu grožėdamiesi senaisiais viduramžių miesteliais. Atvyksime į bene garsiausią Prancūzijos kaimą – Riquewihr, garsėjantį vynuogėmis bei elegantiška architektūra. Klaidžiodami siauromis gatvelėmis pastebėsime, kad vienas namas čia gražesnis už kitą… Prisijungsime prie besibūriuojančių turistų eilių, nes neįsiamžinti tarp šių fotogeniškų architektūros paminklų – negalima! Vaikščiodami po senamiestį matysime vynininkų namus, miestą juosiančią sieną. Susipažinę su gražiausiu Elzaso kaimu vyksime į Kolmarą – antrąją regiono sostinę, kurios gatvės jus privers patikėti, kad persikėlėte laiku atgal į praeitį. Pasivaikščiosime po senamiesčio simbolius: XIII a. sukonstruotą Domininkonų bažnyčią, nuo XIX a. nebenaudotą kaip religinį pastatą, tačiau visai neseniai vėl atgavusią savo sakralinę paskirtį, „Mažąją Veneciją“, kuri savo didžiajai dvynei Italijoje nusileidžia tik dydžiu, architektūrinį šedevrą – Pfisterio namą, netrukus minėsiantį savo 500-ąsias metines bei akmeninį „Galvų namą“, ant kurio fasado išvysime net 106 paniurusių bei linksmų miestiečių veidus. Susipažinę su dviem istoriniais miestais – regiono žvaigždėmis – keliausime per Vokietiją iki nakvynės vietos viešbutyje.
5 diena.
Po pusryčių aplankysime įspūdingą kalnų miestelį – Fiuseną, garsėjantį aukštutine pilimi ir Benediktinų vienuolynu. Išvydę šio miesto, įsikūrusio Alpių papėdėje, senamiestį suprasite, ką iš tiesų reiškia žodis „pasakiškas“. Po trumpos ekskursijos vyksime į karališkąsias Bavarijos pilis – Hohenschwangau ir Neuschwanstein. Nepaprastai lakią vaizduotę turėjęs įspūdingų statinių mylėtojas Bavarijos karalius Maksimilianas II kartą bevaikščiodamas po apylinkes čia išvydo senus kryžiuočių įtvirtinimus ir nusprendė įsigyti šią teritoriją, kurioje 1832 metais „išdygo“ ypatingo grožio Hohenschwangau pilis. Apsilankę karališkoje rezidencijoje grožėsimės dalia sienų bei lubų tapyba, atskleidžiančia garsiausių bavariškų legendų scenarijus, karaliaus, ne kartą keliavusio po Artimuosius Rytus, egzotiškomis menėmis bei, žinoma, įspūdingo grožio panorama. Pati garsiausia bei gausiausiai turistų lankoma Vokietijos pilis – Neuschwanstein stebins savo legendomis apie pakvaišusį karalių bei neįtikėtinu interjeru, įkvėptu Richardo Vagnerio operų, atskleidžiančių meilės, kaltės, bausmės ir atpirkimo istorijas. Pilies konstrukcijos iniciatorius – karalius Liudvikas II, dar vadinamas pasakų karaliumi, iš pradžių manė, kad įspūdingo statinio konstrukcija užtruks tik 3 metus, tačiau augantys norai bei inovatyviausių to meto technologijų diegimas užtęsė statybos projektą. Apsilankę įspūdingiausiose Bavarijos, o gal ir visos Europos monarchų rezidencijose, tęsime kelionę. Jei turėsime galimybę, maudysimės terminiuose baseinuose, o po vandens pramogų keliausime per Vokietiją į nakvynės vietą viešbutyje.
6 diena.
Po pusryčių atvykstame į Miuncheną – Bavarijos sostinę. Tai pats didžiausias Bavarijos miestas, neretai vadinamas slaptąja Vokietijos sostine. Žvalgysimės po senamiestį: žavėsimės senąja miesto rotuše, turinčia gotikos ir baroko periodams būdingų bruožų bei naująja neogotikine rotuše, kurioje valdžios organai darbą pradėjo 1874 m. Pastato reikšmingumą įrodo tai, kad mylimiausia miesto komanda Miuncheno „Bayern“ po svarbių pergalių pastato balkone sutinka šėlstančius gerbėjus. Tęsdami pažintį su Bavarijos sostine pamatysime daugybę senųjų bažnyčių, apžvelgsime Marijos aikštę – šurmuliuojantį miesto centrą, pavadinimą įgavusį nuo jo centre stovinčios Švč. Mergelės Marijos paminklo, dairysimės po Neuhauserstrasse – centrinę pėsčiųjų gatvę, kurioje telkiasi jaukios kavinukės bei parduotuvėlės. Laisvu laiku galėsite atsipalaiduoti garsiausia pasaulio alude tituluojamoje Hofbrauhaus, kuri buvo įkurta XVI a. Deja, ši vieta mena ne vien smagias akimirkas: joje kalbas skaitė brutalusis diktatorius Adolfas Hitleris. Po pietų, pasigrožėję bavariškuoju paveldu, išvyksime į Lenkiją, kur nakvosime viešbutyje.